Železniční zábava

Vítám vás na této stránce! Jmenuji se Josef (Pepa) a budu se vám snažit přinést nejvíce informací o hrách v oboru železnice.

Jako první se podíváme na hru Railworks neboli Train simulator (2019)

Tato hra vznikla okolo roku 2005 a grafikou spíše připomínala minecraft. Ale postupem času vývojáři za peníze, které vydělali na prodeji hry začali hru vylepšovat přidali mimochodem jednu českou lokomotivu (2009) ale o rok později ji zrušili. A to nabízí myšlenku hráčů z České republiky a Slovenska vytvářet nové a nové „resciny“ na stávající modely. V roce 2010 vývojáři povolili vkládání vlastních modelů do hry a to přes „TS Utilities“ . A tím se to vše odstartovalo. Mezi největší weby co šíří tyto vozidla patří pikku-msts.cz, ts-sim.cz a další. Jako nejnovější lokomotiva je můj oblíbený motorák řady 810 také zvaný jako například Orchestrion, nový Hurvínek atd. sice je zatím v beta verzi ale i tak je to super vůz. Je také zvláštní že když jsem tuto hru dostal tak jsem nezačal hrát s základními vlaky ale hledal jsem na internetu kde si tam dát něco od ČD nebo ČDGargo. A jako mojí první lokotka byla Bardotka neboli „Zamračená“. Poprvé jsem nevěděl co mám dělat a tak jsem si otevřel návod a opsal si ho na papírky (O ano na papírky 😀 ) a potom jsem ji asi po páté rozjel. Od té doby uplynuly už 4 roky a tak si asi můžete představit co mám za výběr v seznamu lokomotiv. Až na 6 základních tak asi 16 od ČD, AŽD Praha, ČD Gargo atd. Za zmínku určitě také stojí úzkorozchodné tratě od JHMD (Jindřihohradecké místní dráhy) kde mám celou mapu i s mými oblíbenými Tůčky neboli TU 47 výrobou ČKD nebo také parní lokomotivu a naftovou posunovací lokomotivou. Sice na této mapě fyzika a mozek moc není když vám stojí druhá souprava ve výhybce a nikam nechce jet tak je to problém nebo samovracející se „vexle“. To potom opravdu naštve. A proč mám rád TU 47? Podívejte se na web: www.smpd.cz a pochopíte. 😀

Tímto to bych asi shrnul a příště si budete moct přečíst například od hře Simt kde tedy je Doprava městská ale z dopravy to máme také.

S pozdravem Josef.